Welcome
Login / Register

Baba-kız hem minderde hem sahnede birlikteler

Thanks! Share it with your friends!

URL

You disliked this video. Thanks for the feedback!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Added by taekwonv in
11 Views

Description

Hatice Sena Nazlı ile röportaj
-Baba Enver Nazlı ile röportaj
-Taekwondo takımından detay
-Hatice Sena Nazlı keman çalarken, baba Enver Nazlı’nın antrenman yaptırması
-Hatice Sena Nazlı’nın taekwondo antrenmanından detay
-Hatice Sena Nazlı ve baba Enver Nazlı’nın birlikte antrenmanı
-Hatice Sena Nazlı’nın kum torbasında çalışması

( KAYSERİ -ÖZEL)-Solist baba Avrupa Şampiyonu, kemancı kızı ise Avrupa ikincisi- Taekwondo’da Avrupa Şampiyonu olan baba solistlik yaparken, Avrupa ikincisi olan kızı ise keman çalıyor- 17 yaşındaki Hatice Sena Nazlı, "Keman çalmayı çok seviyorum"- Baba Enver Nazlı, "Güzel sanatlarla uğraşan gençler kötü alışkanlıklardan uzak durur" KAYSERİ

- Taekwondo’da Avrupa Şampiyonu olan baba Enver Nazlı korolarda solistlik yaparken, Avrupa ikincisi olan 17 yaşındaki kızı Hatice Sena Nazlı ise korolarda keman çalıyor. Milli taekwondocu ve 70 yaş üstü kategoride Avrupa Şampiyonu olan Enver Nazlı, sporun yanında çoğunluğunu öğretmenlerin ve eczacıların oluşturduğu korolarda solistlik yapıyor. En son düzenlenen Taekwondo Türkiye Şampiyonası'nda ikinci, 5 Mayıs 2018 tarihinde düzenlenen uluslararası şampiyonada ise altın madalya kazanan Enver Nazlı, "Kızım da benimle birlikte olunca mutlu oluyorum. Onunla birlikte hem sahnede hem minderde birlikte olmak ayrı bir duygu. Kısıtlı imkanlarla yetiştirdiğim başka öğrencilerim de var. Onlar da başarılı olunca aynı duyguyu yaşıyorum" diye konuştu.
Gençlerin güzel sanatlarla ve sporla ilgilenerek kötü alışkanlıklardan uzak durabileceğinin altını çizen Enver Nazlı, "Gençlere güzel sanatlara ve spora başlamalarını tavsiye ediyorum. Böylelikle kötü alışkanlıklardan uzak durabilirler. Biz kısıtlı imkanlarla öğrencilere destek vermeye çalışıyoruz. Biz öğrencilere bir yol çiziyoruz. Bu yolu sabırla takip ederlerse hedeflerine ulaşabiliyorlar. Sporda ve müzikte devamlılık çok önemli. İsterim ki hepsi bir yerlere gelebilsin" diye konuştu.
Kendisi ile birlikte 17 yaşındaki kızı Hatice Sena Nazlı’nın da hem ringde hem sahnede yer aldığını da anlatan baba Enver Nazlı, "Müziğe ben yönlendirdim. Önce gitar ile başladı ardından kemana merak saldı. Kendini çok iyi yetiştirdi kendisini. İnternetten de müzikler indirerek kendini bu konuda geliştirdi" diye konuştu.
Taekwondo ile 7 yıldır uğraştığını söyleyen 17 yaşındaki Hatice Sena Nazlı, en son düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda seremonide mehter takımı ile birlikte keman çaldığını belirterek, "Bu şampiyonada 14. oldum. 5 Mayıs tarihinde düzenlenen Avrupa Şampiyonasında ise 2.’lik elde ettim" dedi.
Sporun yanında müzikle uğraşmayı da çok sevdiğini ifade eden Hatice Sena Nazlı, "Müzik merakım babamdan geliyor. Keman çalmayı çok seviyorum. 7 aylık bir kursa gittim. Evde çalışarak, video izleyerek kendimi geliştirdim. Babamla birlikte İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde öğretmenlerin bulunduğu bir koroda yer alıyoruz. Ayrıca Eczacılar Korosu var. Babam bu korolarda solistlik yaparken ben de keman çalıyorum" şeklinde konuştu.
Hatice Sena Nazlı, arkadaş çevresinin de isteği ile sosyal paylaşım sitesinde bir hesap açtığını ve burada kendi çektiği klipleri yayınladığını anlatarak, "Şu anda herhangi bir desteğim veya sponsorum yok. Kendi imkanlarımla sesimi duyurmaya çalışıyorum" dedi.


http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/baba-kiz-hem-minderde-hem-sahnede-birlikteler-595533.html

Post your comment